Hukuk ve onun uygulamasındaki adalet, bir toplumu ayakta tutan en temel sac ayaklarından ikisidir. İyi hazırlanmış hukuk kuralları ve onları adaletle uygulayan bir yargı sistemi, tüm medeni toplumlar için olmazsa olmazdır.

Hukuk, kendi başına bir içtihatlar ve kurallar bütünüdür. İçtihatlar, yasaların uygulanmasına dair yorumlardır. Hukuk, yasalar ve içtihatlar olmadan sağlıklı bir şekilde yürüyemez. Biz, Türkiye’nin Hukuk Sitesi olarak, yazılı kanunlar ve uygulamaya dair işinize yarayabilecek her türlü bilgiyi size sunmaya çalışıyoruz.

Sitemizin kurulma amacı, hukuk kavramları ve adli yaşama dair her konuda gerek yeni mezun hukukçulara, gerekse en deneyimli kanun insanlarına en taze ve güncel bilgiyi vermektir. Bunu yaparken, daima güvenilir kaynaklardan araştırarak, size en sade ve anlaşılabilir bilgiyi vermeyi amaçlıyoruz.

Biz Kimiz?

Türkiye’nin Hukuk Sitesi parolasıyla çıktığımız yolda, 3 arkadaş ortak içerik hazırlıyoruz. Hukuk nosyonuna sahip, araştırma ve öğrenme açlığı üst düzeyde olan insanlarız. Aramızda 2 adet hukukçu ve 1 adet SEO uzmanı bulunuyor ve sitemizi size en hızlı ve güvenli şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz.

Neden Hukuk Sitesi?

Hukuk, beşeri bilimler arasında insan hayatını en fazla ilgilendirenlerden biri. Haksız yere suçlanan bir insanın güvencesi de hukuk, istenmeyen bir kazanın kurbanı olan başka birinin de. Bunların hepsi, doğru işleyen bir hukuk sistemi ile mümkün ve insanlığın yüzyıllara dayanan felsefi birikiminin ürünlerinden biri olan hukuk, bu konuda büyük ölçüde başarılı oluyor.

Dünya üzerinde bu kadar fazla kültür ve bu kadar fazla insan varken, toplumların öznel koşullarına göre farklılık gösterse de, genel bir birlikte yaşayabilme kültürü meydana getiren hukuk, araştırmaya ve incelemeye değer bir konu. Bu nedenle, hem bu konuyu profesyonel ilgi alanı olarak seçen dostlarım, hem de kendim, size bu siteyi hazırlamaya ve sunmaya karar verdik.

Umarım emeklerimiz karşılığını verir ve hem işinize yarayarak bir site ortaya koymuş oluruz, hem de ödevleriniz ve adli yaşamınızda işinize yarayarak bilgileri, cep telefonunuzdan bile anında ulaşabileceğiniz konforu size sağlarız.

Sitemizle ilgili her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen iletişim formu veya admin[at]hukuksitesi.com.tr adresinden bize yazmaktan çekinmeyin. Her mailiniz, en geç 24 saat içinde cevaplanacaktır.